Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
218 postów 574 komentarze

Boska Wola

Boska Wola - konie achałtekińskie, historia, cywilizacja, społeczeństwo

Pochwała wojny domowej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zostałem właśnie na moim ulubionym forum historycznym zaliczony do debili lub prowokatorów. Poszło o to, że wobec widocznej niemożności przekonania którejkolwiek ze stron, zaproponowałem użycie argumentu rozstrzygającego - przemocy.

Zaproponowałem całkowicie na serio - i nie uważam się, w związku z tym, za prowokatora. Co zrozumiałe, nie wydaje mi się też, żebym był debilem bez piątej klepki (choć tu oczywiście mojego własnego świadectwa nie można brać zbyt poważnie...).

Państwu, moim wiernym Czytelnikom, należy się jednak obszerniejsza argumentacja.
 
Po pierwsze - czy wojna domowa to rzeczywiście takie kuriozum, żeby jej w ogóle nie brać pod uwagę jako sposobu rozstrzygania światopoglądowych sporów w nowoczesnym, demokratycznym społeczeństwie..? Żeby taki pomysł od razu klasyfikować jako prowokacyjny lub szalony..?
 
No cóż: w roku 1861 Stany Zjednoczone były jednym z najbardziej demokratycznych państw ówczesnego świata (właściwie to zaraz po Wielkiej Brytanii należałoby je wymienić jako jedno z dwóch zaledwie mocarstw rzeczywiście godnych tego miana...). A jednak wobec nierozwiązywalnego w żaden inny sposób sporu, ich obywatele chwycili przeciw sobie za broń. Ktoś obecnie podważa osiągnięte w ten sposób rozstrzygnięcie..?
 
 
Im bliżej współczesności tym trudniej znaleźć, to prawda, równie oczywisty przykład. Wojen domowych wprawdzie było wiele, kończyły się różnie - w jednych zwyciężali sympatyczni nam konserwatyści i ustanawiali na pewien czas równie nam sympatyczną dyktaturę, która jednak zawsze nieodmiennie się koniec końców demokratyzowała i cały sukces Dyabli brali - w innych z kolei zwyciężały wraże "siły postępu" - ale i ich sukcesy trudno uznać za trwałe, skoro już nie tylko w Moskwie panuje kapitalizm, ale nawet Hawana nawiązuje z powrotem stosunki dyplomatyczne z Waszyngtonem... O greckiej, malajskiej, indonezyjskiej wojnie domowej za mało wiem, żeby cośkolwiek opowiadać.
 
 
Tak, czy inaczej, nie można z sensem argumentować, iż wojna domowa to rzecz absolutnie obca demokracji! Owszem, różnym państwom demokratycznym w przeszłości wojny domowe się przytrafiały. Nie ma żadnego powodu sądzić, że skoro przytrafiały się w przeszłości, to już w żaden sposób nie mogą się przytrafić w przyszłości..!
 
Tu oczywiście nie ma i nie będzie zgody między nami, ludźmi rozsądku, a zakutymi wielbicielami demokracji. Ci drudzy uważają bowiem, że jeśli nawet ich ukochanemu ustrojowi przydarzały się jakieś "błędy i wypaczenia", to jest to rozdział definitywnie zamknięty, a teraz to już tylko cud, miód i orzeszki...
 
Czy ja naprawdę muszę udowadniać że czarne jest czarne, a białe jest białe..? Przecież takiej wiary średnio rozgarnięty sześciolatek nie potraktuje na serio..! Przede wszystkim, ci sami ludzie którzy twierdzą, iż "dojrzała liberalna demokracja chroni mniejszość przed tyranią większości" bez zmrużenia oka popierają najdzikszą zupełnie tyranię nikłej mniejszości nad osłupiałą większością - czyli właśnie nie co innego, jak ową "rewolucję genderową"..! Z takimi paniami i panami nie ma jak i o czym dyskutować.*
 
Tym sposobem przechodzimy płynnie do punktu drugiego: dlaczego uważam, że wojna domowa w naszej sytuacji byłaby dobra i pożądana..?
 
Właśnie dlatego! Spór, który w tej chwili dzieli Polaków (czy szerzej: ludzi białych...) nie jest sporem, który dałoby się rozstrzygnąć przy stoliku, między kawą z koniakiem a szarlotką. Jakichkolwiek argumentów użyłaby jedna ze stron, druga nie przyjmie ich do wiadomości albo zrozumie całkiem na odwrót. Taka jest właśnie natura najgłębszych, najbardziej istotnych sporów światopoglądowych. Brak tu pola do dyskusji, bo żeby z sensem dyskutować, trzeba koniecznie uznawać jakąś wspólną podstawę, mieć jakieś pojęcia dla obu stron jednoznaczne. Tu się można co najwyżej przekrzykiwać, ośmieszać wzajemnie w oczach zdumionej gawiedzi, pozyskiwać, w taki lub w inny sposób niezdecydowanych i nie mających jeszcze zdania.
 
Jeśli trafia się, że ktoś z głębiej w ten spór zaangażowanych zmienia zdanie, to nie jest to efekt rozumowej argumentacji, tylko nawrócenia. Które wynika z całkiem odmiennych mechanizmów, z dyskusją nic na ogół nie mających wspólnego. Sam, gdyby nie Maria Magdalena, pozostałbym pewnie tym "znakiem drogowym, który nie musi podążać w stronę, którą wskazuje", jak to ongiś zgrabnie podsumował jeden z działaczy ZChN pytany, czemu jest bezdzietnym kawalerem, skoro wychwala zalety tradycyjnej rodziny - do tej pory bowiem, przyznaję, mój stosunek do wiary, tradycji i Kościoła jako żywo przypominał Nowosilcowa z mickiewiczowych "Dziadów": w przeciwieństwie do sporej części nominalnych katolików w Polsce, co to "wierzą w Boga, ale nie wierzą w Kościół" uważałem, iż Bogu - jeśli jest - nic po modlitwach, hołdach i rytuałach, a takie pojęcia jak "dusza", "życie wieczne", "zbawienie" są po ludzku rzecz biorąc wewnętrznie sprzeczne i, w związku z tym, nie ma się nimi co przejmować, bo i tak nic się mądrego nie wymyśli - pewien za to byłem (i jestem), że czego jak czego, ale Kościoła ten świat potrzebuje bardziej niż czegokolwiek. A teraz przyjdzie ugiąć karku, pomaszerować do spowiedzi, wdrożyć się na powrót do dyscypliny. Im dłużej o tym myślę, tym bardziej mi się to... podoba! Dziwnie jestem przy tym spokojny, że wszystko gładko pójdzie...
 
 
Absurdem jest rozstrzyganie tego rodzaju sporów w głosowaniu. Po pierwsze dlatego, że nikt takiego rozstrzygnięcia nie uzna za trwałe i ostateczne. Po drugie dlatego, że jest to metoda w oczywisty sposób  korzystna dla naszych wrogów!
 
Każde państwo to dominacja zorganizowanej mniejszości nad niezorganizowaną większością. Tak było za czasów Mieszka I i jego zbrojnej drużyny - i tak jest obecnie. Zmieniły się tylko metody - i wcale nie uważam, iżby zmieniły się na lepsze! Ostatecznie - jeśli nawet Mieszko I, a zwłaszcza jego niepohamowany synalek bywali dla swoich poddanych ciężkimi, to gwałcili tylko ich ciała i mienie. Obecnie zorganizowana mniejszość gwałci umysły i sumienia (a na mienie po staremu łakoma...) - jej dominacja jest bowiem oparta na zmasowanej propagandzie, na indoktrynacji.
 
W takiej walce, jak już o tym dawno temu pisałem, ten ma z natury przewagę, komu bardziej zależy, kto jest bardziej zdeterminowany i kto lepiej potrafi z samej walki, z samego sporu - żyć. A to jest właśnie "obóz postępu"!
 
Oczywistym jest, że tzw. "mniejszościom seksualnym" bardziej zależy na uzyskaniu przywilejów, niż heteroseksualnej większości na obronie status quo- normalny człowiek ma na co dzień dość innych problemów, żeby miał się jeszcze takimi głupotami przejmować. To dokładnie tak samo jak z lobbyingiem! Wszyscy stracili na poronionej regulacji jewrosojuznej, zakazującej normalnych żarówek (wszyscy zresztą na co dzień tracą na tysiącach takich regulacji, tak jewrosojuznych, jak narodowych...), ale nikomu nie zależało w szczególności na tej sprawie aż tak bardzo, żeby ją wbrew zaciekłemu lobbyingowi kilku zaledwie producentów - na czas powstrzymać lub skutecznie odwrócić.
 
Co więcej - lobbyści i tzw. "działacze" świetnie potrafią żyć z tego, czym się na co dzień, zawodowo, zajmują. Dla normalnego człowieka zaś, oderwanie się od pracy i zajęć dnia codziennego, żeby udzielać się jeszcze i publicznie - to ofiara, na którą nie każdy może sobie pozwolić, a nikt nie zrobi tego w takim wymiarze jak profesjonalista.
 
Jasnym jest więc, że tzw. "milcząca większość" nie ma właściwie swojej politycznej reprezentacji i mieć jej w systemie demokratycznym nie może (przynajmniej nie trwale...). Nic też dziwnego, że często nie ma kogo wybrać do ciał obieralnych, skoro polityką w ogólności zajmują się najczęściej psychopaci lub (zawsze!) podejrzanej moralności zawodowcy.
 
Jeśli nawet czasem mobilizuje się wielotysięczne, a nawet wielomilionowe tłumy w obronie tego lub owego - to są to mobilizacje z natury rzeczy krótkotrwałe. Na dłuższą metę i tak wygrają zawodowi lobbyści - będą tak długo zabiegać, indoktrynować, intrygować, powtarzać głosowania - aż osiągną swoje. I, co równie oczywiste - natychmiast wyznaczą sobie następny, jeszcze ambitniejszy cel...
 
 
To nie jest żaden spisek, zamach, konspiracja. To trwały, ustrojowy mechanizm wbudowany w samą istotę tego poronionego systemu. To prawda, że w systemach niedemokratycznych wiele konfliktów utrzymywanych jest w ukryciu i wybuchają one potem z siłą zwielokrotnioną, bardzo często - krwawo. Ale to i tak lepsze od demokracji, która tworzy tysiące konfliktów pozornych, rozpala ogniska urojonych kompletnie sporów i ekscytuje ludzi takimi głupotami, że w każdej osiedlowej piaskownicy poważniej i poważniejsze sprawy się rozstrzyga, niż w okrągłym budynku przy ulicy Wiejskiej w Warszawie...
 
Wojna domowa naprawdę ma wiele zalet! Przede wszystkim - mamy szansę ją wygrać. Nawet jeśli tylko na chwilę - i tak warto. Ta "chwila" może pozwolić naszym z Marią Magdaleną wciąż jeszcze nie poczętym dzieciom (czekamy przecież do ślubu...) dorosnąć w normalnym otoczeniu... Jeśli zaś nie wygramy, to i tak sprawa się niniejszym rozstrzygnie, bo nie będzie już nas wśród żywych - ergo:przestanie nas to kompletnie obchodzić.
 
Poza tym, jakkolwiek by się wypadki nie potoczyły, wojna domowa wydaje się rozwiązaniem szybszym, tańszym i mniej męczącym od tego, z czym mamy obecnie do czynienia...
--------------------------------
*Ile by nie udowadniać, że tyranią wobec większości jest właśnie owa rzekoma "obrona mniejszości", że nie ma tu żadnego "wyzwolenia", ani żadnej "równości praw" - nikt z przeciwnego obozu takich argumentów nie przyjmie przecież do wiadomości. Stosowny wątek na forum ma już 177 stron, ponad 2.600 postów i nic z tej wymiany zdań zgoła nie wynikło...

KOMENTARZE

 • @Autor
  " Nawet jeśli tylko na chwilę - i tak warto."

  To zdanie wyjaśnia całkowicie punkt widzenia szanownego Autora. Jeżeli bowiem ma szanowny Autor aż tak niewielką perspektywę czasową to faktycznie wojna i zabijanie wydają się wtedy bardzo atrakcyjne.
  Jednak każdy człowiek, myślący bardziej długofalowo, zdaje sobie sprawę z ogromnej szkodliwości zabijania i agresji. Największą zaletą demokracji jest właśnie to, że pozwoliła ona przejmować władzę w państwie drogą pokojową, bez używania przemocy.
 • @programista 11:30:04
  Drogą pokojową, bez używania przemocy, zawsze koniec końców zwyciężą "postępowcy". Im po prostu bardziej zależy. I nic się na to nie da poradzić. Poza wystrzelaniem ich wszystkich...
 • @ Autor
  Post napisany inteligentnie, jednak "żarty" z rzeczy , o których nie powinno się żartować, świadczą o braku dojrzałości.
  Poza tym wojna domowa, jak każde inne zdarzenie, nie zawsze przychodzi w najdogodniejszym dla nas momencie; nie koniecznie trzeba w niej ginąc - można zostać wyeliminowanym w inny sposób; niekoniecznie w grupie kochających się osób wszyscy giną , albo wszyscy pozostają przy życiu - może się zdarzyć , że będzie po pałam.
 • @Mariusz G. 12:08:34
  Ani przez moment nie żartuję!
 • @Boska Wola 11:42:57
  Zawsze zwyciężają ci, którym bardziej zależy. Niezależnie czy chodzi o demokrację czy o wojnę.
  "I nic się na to nie da poradzić."
 • @programista 12:54:24
  Na wojnie zwyciężają silniejsi. A nas jest póki co po prostu dużo więcej...
 • usunięty komentarz
  Usunąłem komentarz jawnie idiotyczny. Ale i tak cała ta dyskusja tylko mi przypomina, dlaczego przestałem ponad rok temu publikować tutaj. To nie ma sensu! Poza paroma raptem przytomnymi ludźmi, jesteście tu wszyscy zbiorowiskiem oczywistych wariatów...
 • @Boska Wola 13:45:39
  "właśnie na moim ulubionym forum historycznym zaliczony do debili lub prowokatorów."
  Jesli o to chodzi , to nie ma sprawy:
  Ty debilu lub prowokatorze!
  Tera lepiej? A zaznaczam , że ci mądrzejsi siadają do komputera dopiero wieczorem.
  I poważne pytanie: jakiego komentarza by Pan oczekiwał, bo jeśli chodzi o głupotę , to wiara w demokrację i pragnienie wojny to ta sama półka.
 • @
  zachęcasz do wojny nie precyzując nawet o co miano by się bić :)))
 • @Boska Wola 13:45:39
  no witam...

  Trochę trudno z tobą dyskutować , masz wiele racji ale z tego też niczego nie wynika .

  Jaki model społeczeństwa byś Ty zbudował , to nie jest takie proste..

  Tu potrzebna jest wielka świadomośc wspulnego dzialania , co graniczy z cudem .
  no bo niestyety teraz bogiem jest pieniądz i wszystko co z nim jest związane .

  Co do kościoła , jeśji ktoś ma taką potrzebę ,to tak powinno być .
  Choć ja uważam że wystarczy być w miarę dobrym człowiekiem , przedawszystkim nie czynić nic ...złego..co byśmy nie uczynili dla siebie.. a wtedy i świat byłby lepszy i częściej uśmiechali byśmy się do siebie , bo każdy z nas ma pełno wad i warto by się nauczyć wybaczać .
  Nie wiem czy wojna jest lepsza , choć czasem nie ma innego wyboru , wcześniej lub puźniej jakaś iskra to rozpali i bez naszej pomocy .

  Najlepiej gdyby porachunki nie odbywały się daniną krwi... tych nie winnych....... ale tak zazwyczaj się dzieje ...pozdrawiam..
 • @fabi 18:49:06
  Właśnie o to mniej więcej chodzi , że wojna, to nie tyle kwestia ludzkiej woli, co konsekwencja ludzkiej natury i puki co jest nieunikniona - przyjdzie wcześniej , czy później i coś tam rozwiąże na jakiś czas, a czy wszystko wówczas pójdzie po myśli Autora - nie wykluczone, ale życie czasami potrafi zaskoczyć - także negatywnie.
 • UWAGA ! żyd o nicku @Boska Wola CENZURUJE !!!!!!!!
  Słowianie ! żyd Boska Wola proponuje wojnę domową ! ja mu zaproponowałem deportacje wszystkich żydów z Polski i Europy to mi ten meloman wojny domowej moją wypowiedz skasował ! i jeszcze nazwał moje propozycje deportacji żydów do Izraela idiotycznym pomysłem !!!
  !
  Słowianie ! ten portal neon24 jest opanowany przez tak zwanych żydo
  Polaków to najgorsza gangrena na Słowiańskiej Polsce to V kolumna rozsadzająca Polskę od środka !!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! uważajcie na żydów udający Polaków !!!
 • @Mariusz G. 19:12:41
  masz racje ..i nie chodzi tu o to , byśmy się klepali po ramieniu..

  Ziemia to doświadczenia naszej duszy , powinniszmy się nauczyc nawzajem szanować ,a bylo by lżej przejśc przez drogę nam wyznaczoną .

  Mamy wolną wolę i wskazówki jak postępować , ale nasze kościoly są pełne fasadowej wiary , i to jest smutne .

  Zwyczajnie mimo tylu lat nauki , nie potrafimy żyć razem, za co przyjdzie nam zapłacic ..
 • @ele 19:54:00
  Weź się ogarnij , nie wkładaj w usta komuś co nie powiedział ..

  To są tylko jego przemyślenia , jego spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość , nie musi pokrywać się z Twoją .

  Nie nawoływuj do nienawiści do drugiego człowieka , jeśli on jest coś winien, jest ktoś inny aby go osądzić .

  Radzę Ci się uspokuj i przemyśl co napisałem bo skończył się czas pobłarzania , lepiej byś to zrozumiał i nie stosował odpowiedzialności zbiorowej .. z pozdrowieniem ...
 • Do zyda @fabi 20:54:09
  od kiedy mówienie prawdy o żydowskiej mafii rasowo plemienne jest nawoływanie do nienawiści żydzie fabi ?
  !
  Bracia Słowianie ! jeszcze NIGDY w swoim życiu nie spotkałem nie widziałem w TV żyda żydówkę którzy by mieli poczucie wstydu do tego co robią co mówią !! wnoszę stąd że ta nacja nie posiada poczucie wstydu !! ] o honorze nie wspomnę ]
  !
  Apel ! Słowianie NIGDY NIE WIERZCIE ŻYDOWI ! ZAWSZE SKŁAMIE OSZUKA WAS !!! żydo-chazarstwo to wrogowie Słowian !!! ich miejsce jest w Izraelu !!!! po to powstał Izrael by wszyscy pochodzenia żydowskiego chazarskiego znaleźli swoje miejsce w swoim państwie !! żydzi do Izraela ! POLSKA TO SŁOWIANIE SŁOWIANNIE TO POLSKA
  !
  Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN LACH !!! Polska wolna od obcych !!!!
 • @ele 21:46:57
  ty dalej nic nie rozumiesz , ja ich tylko nie osadzam bo to nie nalezy do mnie .
  Karzdy człowiek bedzie sądzony oddzielnie .. jego winy bwedą warzone i otrzyma za to zapłatę .

  Proszę Cię jeszcze raz , przestań bo i tak nie masz na to wpływu .

  Nie znasz mnie jak i nie znasz tych , których osądzasz , Swiat jest jedną wielką rodziną , co nie znaczy że wszyscy się kochają .
  Nikt Ci nie mówi że na siłę masz kogoś kochac , lecz nie oskarżaj zbiorowo , bo wszędzie są biedni i bogaci ..itd
  Jdz dziecko spać i nie prowokój losu .. ja zapomniałem co na mnie mówisz , jednak ktos może nastepnym razem za mnie się ująć ..dobranoc.
 • Do żydo-chazara @fabi 22:56:22 !
  Piszesz ! ty dalej nic nie rozumiesz , a ja ci mówię że to wy żydo-chazary niczego nie rozumiecie !!!!
  !
  TAK JUŻ JEST , NASZE NACJE NIGDY SIE NIE ROZUMIAŁY ! i do dziś się nie Rozumieją ! Więc nie widzę powodu byście dalej mieszkali miedzy nami Słowianami !
  !
  Macie swoje państwo Izrael to macie Obowiązek w nim mieszkać ! Wszyscy
  !
  !
  Apel do Słowian ! ZNACJONALIZOWAĆ WSZYSTKIE MAJĄTKI ŻYDÓW W POLSCE !!!!!! NASTĘPNIE W EUROPIE !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! od 25 lat przez Polskę idzie ZŁO !
  ZŁO ma żydowską twarz i niesie SŁOWIANOM zagładę cywilizacyjną !!
 • @ele 10:45:11
  No witam Cię .

  Już zostałem diabłem , opentanym ,wariatem ... więc żyd też mi już nie zaszkodzi

  Widzę że udajesz odważnego .. podisz sie własnym nazwiskiem to wtedy w to uwierzę .
  Schowałeś się za tarczą i krzyczysz ,, zróbcie coś za mnie ....

  No to teraz powiedz jak to mamy zrobić ...odbudować Oświencim i parę kominów więcej , tak .. patrzeć na kolor skóry i kształt nosa bo morze ktoś się prześliznąć .

  No pewnie każdy on jest winien , a jak już będzie po wszystkim to i nacjonalizacja nie będzie potrzebna ,wystarcz się podzielić .

  I nastąpi raj na ziemi Polskiej i już nikt nie będzie nam dyktować co dla nas najlepsze

  Jestaś zwyczajnie naiwny .. To za pieniądze sprzedają nas Bracia Polacy . .. . Wielu z nas zachowują się jak sprzedajne ku...

  Więc przestać paplać że to obcy , kiedy to dla pieniędzi poklepaniu po ramieniu wchodzą w d... bez wazeliny . Nie mają najmniejszego oporu by iśc do spowiedzi i tam uzyskać rozgrzeszenie .. Widzisz te piękne kościoły i tych ludzi co tam uczęszczaję bez wiary ..

  Polska sie kończy dlatego ...że dla wielu bogiem stał się pieniądz ..
  To jest ta smutna prawda , niewielu ma już Boga w sercu , dlatego nie ma ograniczeń by sprzedawać nas za przysłowiowe srebrniki ..

  Żydzi nie kojażą się na świecie z tą dobrą strona swiata , z tym nie ma co dyskutowac bo oni sami mówią o tym . Wielu jest zwyczajnie sterowana jak i też pozbawiona tak samo jak my wpływu na rzeczywistość .
  Jednak jedno trzeba im przyznać ..potrafią tworzyć jednośc i to jest ich prawdziwa siła .

  Spójż w lustro, tam zobaczysz nasze własne odbicie ...
 • Do żyda @fabi 16:27:03 !
  Piszesz ze jestem odważny bo pisze ! że chowam się za tarczą ! to zadam ci pytanie !
  1. dlaczego ty i wy żydzi nie podpisujecie się własnymi nazwiskami ?
  [ tymi prawdziwymi żydowskimi i tymi dzisiejszymi polskimi ? ]
  !
  przecież macie swoją żydo-ukraińska policje ! nie musicie się bać ze o 6 rano załomocze zgraja żydo-ukraiców zwanymi policja !!!!
  !
  Macie swoje sądy prokuratury ! żydowskie rządy ! sejmy senaty ! i mimo to ukrywacie się pod nickami !! i jeszcze stale je zmieniacie ?!!!!
  możesz mi i Polakom Słowianom powiedzieć ? !
  !.
  piszesz cytuje ciebie ...odbudować Oświencim i parę kominów ?
  pytam cię po co to piszesz ? JA pisałem wyraźnie DEPORTOWAC !!!!
  !
  piszesz cytuje ! nastąpi raj na ziemi Polskiej i już nikt nie będzie nam dyktować co dla nas najlepsze ! I WIESZ ZE SIE Z TOBĄ ZGADZAM !!!
  !
  Każda nacja ma swoje państwo i każda nacja ma prawo życ według swojej kultury i swojej tożsamości ! bez żydowskiej ingerencji !!!!
  !
  CZY WYRAŻAM SIE JASNO ZYDZI ?
  !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Precz z żydowska polityką multikulti
 • @ele 18:11:01
  Dobrze by było żebys nienawiść zamienił na kostruktywna myślenia .

  A kogo Ty chcesz deportować ,kto to ma robic i według jakiego schematu .
  Odbierzesz obywatelstwo , a co z milionami naszych rodaków rozsianych po świecie ,też mają ich deportować ..
  Czasy są nie ciekawe ,nie prowokój losu , obecnie nikt nie będzie pytał Cię o zgode na cokolwiek ...
 • do żyda @fabi 20:39:32
  To nie jest nienawiść to PRAGAMTYZM !!!!!! realnie albo wy żydzi zniszczycie nas Słowian [ kulturę naszą tożsamość ] poprzez masowy eksport dziczy czarno-afrykańskiej i mułzumańskie do Polski !
  !
  Albo uratujemy swoją Słowiańska tożsamość kulturę, deportując was żydo-chazarów z Polski do Izraela !!
  !
  TO JEDYNY REALNY SCENARIUSZ RATUNKU DLA SŁOWIAN !
  !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Bogowie miejcie Słowian w opiece !!
 • @Boska Wola 13:45:39
  > jesteście tu wszyscy zbiorowiskiem oczywistych wariatów...

  No to dyskutować z takimi nie warto - to oczywiste. Ale dlaczego im nie pisać tego, co się i tak napisało gdzie indziej?

OSTATNIE POSTY

więcej
 • KLUB DYLETANTÓW

  Bóg, człowiek, wartości

  Ulubioną rozrywką Majów był rodzaj gry w piłkę. Na najwyższym poziomie, mecz kończył się złożeniem jednej z drużyn w ofierze. Dawniej sądzono, że taki los spotykał przegranych. Nowsze badania sugerują, że ginęli... zwycięzcy! czytaj więcej

 • KLUB DYLETANTÓW

  O państwie i takich tam - w punktach

  Pisałem o tym wszystkim wiele razy i - na tyle, na ile rzecz jest w ogóle do ogarnięcia w chaosie mojego bloga głównego - spróbuję podać odnośniki. Rzecz wciąż wydaje się jednak aktualna, spróbuję zwięźle zebrać to razem do kupy. W punktach. czytaj więcej

 • KLUB DYLETANTÓW

  Podatki wychowawcze

  "Podatek wychowawczy" jest z całą pewnością zmyślniejszym, rodzącym mniej niekorzystnych skutków ubocznych i precyzyjniejszym narzędziem w rękach gosudarstwa niż dopłaty, zasiłki czy "transfery socjalne". czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 225 komentarze: 8586
 • posty: 370 komentarze: 12605
 • posty: 267 komentarze: 9390
 • Iza
  posty: 355 komentarze: 3547